• Veľká noc a regionálna výchova

• Výroba kraslíc je tradičným remeslom. Vajíčka sa na Slovensku zdobili a zdobia rôznymi technikami.

Žiaci 5. ročníka mali opäť možnosť zažiť regionálnu výchovu ináč ako zvyčajne. Každý žiak si jednoduchou technikou obmotávania vajíčka bavlnenou alebo ľanovou niťou vyrobil veľkonočné vajíčko.

Počas hodiny mohli žiaci vidieť aj ukážky aj iných techník zdobenia vajíčok. Bolo to napríklad háčkovanie, ktoré im predviedla šikovná pani Agneša Žofajová, techniky  richelieu a voskovanie im predstavil pán učiteľ Žofaj – niektorí žiaci si túto prácu aj vyskúšali.

• Pútnické miesto – Bobrov

• Dnes 5. marca sme sa spolu s deťmi z krúžku Rebrikáči vybrali do Bobrova, aby sme si pripomenuli pôstne obdobie. Keďže sa v tomto liturgickom období máme spomaliť, aj my sme sa rozhodli stíšiť a spomaliť pri detskej krížovej ceste. Celú cestu sme obetovali za všetky deti, ktoré boli prítomné a za ich rodičov. Práve časopis Rebrík nám ponúkol krásnu obrázkovú krížovú cestu, ktorú sme spestrili spevom. Potom sme sa neplánovane zúčastnili sv. omše a s kňazským požehnaním sme si boli za prácu vyzdvihnúť odmenu v palacinkárni.

Sme radi a nesmierne si vážime, že si deti aj v dnešnej uponáhľanej dobe nájdu čas na niečo duchovné. Veríme,že ich odmena neminie.

• Beseda na tému gamblerstvo s ôsmakmi a deviatakmi

• Dňa 5. marca 2024, v utorok prišiel medzi nás pán Ján Pientek, ktorý sa podelil so svojimi životnými skúsenosťami. Veľmi pútavým rozprávaním nám priblížil svoj životný údel a porozprával nám o nebezpečenstvách a nástrahách počítačových hier, hazardu a gamblerstve, ktorými prešiel a pred ktorými prišiel varovať našich žiakov - naše deti. On-line hry (Waingraft, Dragon, Diablo, counter strike, call of duty), stávkovanie či iné nevhodné aktivity na sociálnych sieťach vnášajú do myslenia hráčov a sledovateľov prvky správania, ktoré si samotný hráč neuvedomuje a ktoré ho vedie ku konaniu, ktoré môže v budúcnosti ovplyvňovať jeho život i životy druhých, najmä tých najbližších.

Nielen jeho pútavé svedectvo, ale aj názory a skúsenosti iných odborníkov a rodinných príslušníkov gamblerov si môžete vypočuť na pripravovanom podujatí dňa 6. apríla 2024 v rímsko-katolíckom kostole sv. Šimona a Júdu v Námestove po sv. omši.