• Úspechy v školskom roku 2019/2020

Chemická olympiáda - okresné kolo

Okresné kolo Chemickej olympiády. prebehlo online a  tento rok sa neudeľovali miesta. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci. Ak žiak dosiahol potrebný počet bodov stal sa úspešným riešiteľom. Obrovská vďaka Lucii ŽofajovejMikulášovi Brontvajovi z 9. ročníka – stali sa úspešnými riešiteľmi okresného kola Chemickej olympiády. Za celý okres bolo úspešných riešiteľov len 5.

Biologická olympiáda - okresné kolo

Krásne 2. miesto si 10.2.2020 z okresného kola Biologickej olympiády odniesla Tamara Pekarčíková. V jesenných a zimných mesiacoch robila monitoring vodného vtáctva na vybranom úseku Bielej Oravy. Svoje postrehy a pozorovania spracovala do záverečnej práce, ktorou si zabezpečila postup na krajské kolo v Žiline.

Geografická olympiáda - okresné kolo
        Dňa 6.2.2020 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády v kategórii F. Táto súťaž patrí k mimoriadne náročným, preto nás potešilo krásne 10. miesto Miriam Brontvajovej.  Zo 100 bodov získala 81.

Vianočná latka
        Dňa 13. 12. 2019 sa uskutočnil v telocvični ZŠ s MŠ Oravská Polhora  v poradí už   31. ročník súťaže v skoku do výšky – Žiacka Vianočná latka. Našu školu na na súťaži reprezentovali Blažej Bakaľa (5. ročník), Matej Lovas a Samuel Laštík (6. ročník). Medzi tvrdou konkurenciou si všetci účastníci viedli výborne. Na stupne víťazov sa dostal Blažej Bakaľa, ktorý skočil 125 cm a obsadil 2. miesto. Samuela Laštíka posunul tretí pokus so skokom 125 cm na 5. miesto.

iBobor

V školskom roku 2019/2020 sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor v štyroch kategóriach Drobci - 3. ročník, Bobrík - 4. a 5. ročník, Benjamín – 6. a 7. ročník a Kadet - 8. a 9. ročník.

11 našich žiakov z  3. ročníka sa zapojilo do iBobra v kategórii Drobci, diplom úspešného riešiteľa získali: Brontvaj Marko, Prielomek Filip, Vojtašák Samuel, Žofajová Alexandra, Žofajová Elizabeth, Zanovitová Mária, Brontvajová Zoja, Krišová Katarína, Pavčová Alica, Mičudová Nela.

Úlohy v kategórií Bobrík riešilo 18 žiakov 4. a 5. ročníka. Úspešnými riešiteľmi sa stali a diplom získali: Kovalčík Hugo, Čierniková Denisa, Poláková Mária, Brontvaj Hugo, Brontvaj Marek, Konšťák Denis, Čiernik Martin, Brníková Karin, Hvoľková Alexandra, Čierniková Tamara, Farský Peter, Hvoľka Šimon.

V kategórii Benjamín riešilo úlohy 19 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sa stali a diplom získali: Kosmeľ Samuel Daniel, Brontvaj Michal, Brontvajová Daša, Vlžák Šimon, Žofaj Samuel, Čiernik Matúš, Čierniková Simona, Hvoľková Viktória.

Z pomedzi 4 kadetov 8. a 9. ročníka boli úspešní títo žiaci: Kurťák Mathias, Žofaj Jakub.

Mudroš
        Už po štvrtýkrát sa v utorok 3. decembra 2019 na našej základnej škole konalo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mudroš. Ako tradične sa ho zúčastnili žiaci z troch základných škôl, ZŠ s MŠ Oravská Jasenica, ZŠ s MŠ Oravské Veselé a ZŠ s MŠ Mútne. Spolu 45 žiakov 5. – 9. ročníka súťažilo v piatich kategóriách. V časovom limite 60 minút si mali poradiť s 36 otázkami z rôznych oblastí, zo slovenského jazyka, anglického jazyka, matematiky, fyziky, chémie, biológie, geografie, dejepisu a iných predmetov. Traja najúspešnejší žiaci v každej kategórií získali diplomy a vecné ceny. Naši žiaci sa umiestnili nasledovne:

5. ročník:

2. miesto: Tamara Čierniková

3. miesto: Martin Čiernik

6. ročník:

1. miesto: Samuel Daniel Kosmeľ

3. miesto: Matej Miklátek

7. ročník:

1. miesto: Matúš Čiernik

2. miesto: Viktória Hvoľková

8. ročník:

1. miesto: Matej Smolár

3. miesto: Martin Suroviak

9. ročník:

3. miesto: Júlia Chlebová

MUDROŠOM roka 2019 sa stal Samuel Daniel Kosmeľ (6. ročník), ktorý získal najväčší počet bodov zo všetkých súťažiacich.

Náš spisovateľský talent

V celoslovenskej literárnej súťaži Povedz drogám nie, zvoľ si umenie,  v kategórii "Nebojím sa povedať nie"získala Daša Brontvajová (6.r.) so svojou poviedkou krásne 2.miesto.

Olympiáda slovenského jazyka - okresné kolo

Dňa 29novembra 2019  sa konala okresná  súťaž Olympiáda  slovenského jazyka pre 9.ročník v Námestove. V tejto náročnej súťaži našu školu úspešne reprezentovala Soňa Pekarčíkováktorá sa  umiestnila na peknom 4.mieste.

Badminton

Už tretí rok sa naša škola  zúčastnila Okresného kola badmintonovej súťaže v Zákamennom. Po minulé roky sme nemohli konkurovať žiakom zo Zákamenného, ale tento rok naši chlapci tvrdo trénovali a dúfali, že aspoň druhé miesto si odnesú domov. Tak sa aj stalo. Damián FracZdeno Kriš porazili dvojicu chlapcov zo Zákamenného a tým skončili  na krásnom 2. mieste.

Objav svoj talent

Už po štvrtý rok sa na škole umeleckého priemyslu (Spojená škola Nižná) uskutočnila výtvarná súťaž pod názvom ,,Objav svoj talent”, ktorá je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl. Mladí umelci súťažili v dvoch kategóriách, ktoré boli rozdelené podľa ročníka, ktorý navštevujú na základnej škole. Svoje nápady tento rok realizovali na tému ,,EKOLÓGIA”.  Mimoriadne nás potešila Kristínka Bejdáková, žiačka 8. ročníka, ktorá so svojou prácou na tému EKOLÓGIA -  získala 1. miestoPetra Maslaňáková (9. ročník) získala od poroty čestné uznanie.