• Dištančné vzdelávanie

• Vyučovanie z domáceho prostredia, čiže dištančné vyučovanie, si základné školy vyskúšali  už od školskeho roku 2019/20 počas prerušenia vyučovania. Na základe uvedenej skúsenosti, ktorá sa môže stať kedykoľvek prítomnou realitou, sa chceme spolu s Vami na uvedenú alternatívu v maximálnej miere pripraviť.

V uvedenom dokumente Vám prinášame základné informácie a linky na videonávody ohľadom platforiem, ktoré počas dištančného vzdelávania využívame:

1. Edupage školy zabezpečuje veľmi jednoduchú komunikáciu medzi rodičmi a školou. Rodičia vďaka danému systému majú prístup k údajom o známkach, dochádzke, domácim úlohám, o prebiehajúcich aktivitách na škole na jednom mieste.

Rodičia z rodičovského konta môžu elektronicky zadávať ospravedlnenky, podpisovať známky/poznámky, komunikovať s učiteľmi, odhlasovať deťom stravu v jedálni, uhrádzať školské poplatky, ...

Rodič na začiatku povinnej školskej dochádzky dostane na stránku prihlasovacie údaje a jeho využitie môže v plnej miere začať. V rámci rýchlejšieho prístupu kľúčovým prínosom Edupage je mobilná aplikácia. Umožňuje učiteľom, rodičom i žiakom prístup k funkciám EduPage prostredníctvom smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek v reálnom čase, viac informácií na

Inštruktážne videá nájdete i na

Škola postupne spúšťa všetky funkcie, ak natrafíte na niečo, čo nefunguje, upozornite nás na to, my sa pokúsime danú funkciu spojazdniť.

2. Bezkriedy je platforma, ktorá dokáže plynule pomôcť pri dištančnom vzdelávaní. Obsahuje virtuálnu knižnicu (materiál pre učiteľov), portál Bez kriedy (materiál pre žiakov a rodičov), portál Digitálna učebnica (materiál pre učiteľov i žiakov). V rámci uvedených portálov učiteľ dokáže komunikovať so žiakmi aj rodičmi, dokáže pridať žiakom učebný materiál, zadať domácu úlohu, pripraviť online test, známkovať, nahrávať zvuk i videá...

Virtuálna knižnica pre žiakov a rodičov

Portál „bezkriedy.sk“ predstavuje internetový systém slúžiaci žiakom a rodičom. Učebné materiály, testy, písomky, cvičenia, diktáty... Najlepší pomocník pre domáce učenie.

Ako získam prístup?

Pre registráciu na portál www.bezkriedy.sk je nutné použiť registračný kód triedy. Ak triedny kód nemáte, vypýtajte si ho od triednej učiteľky.

Jeden účet pre všetko.

Registráciou na portáli www.bezkriedy.sk získate prístup do digitálnej učebnice na www.bezkriedy.sk. Tie isté prihlasovacie údaje Vám platia ja pre aplikáciu Mozgožrút a zároveň s nimi získate prístup do edutrenažéra Stroj na jednotky.

Žiaci, ktorí už majú registráciu cez školu, ich rodičia sa neregistrujú, ale do Bezkriedy sa dostanú cez účet dieťaťa. Rodič ak chce, tak môže zmeniť mailovú adresu dieťaťa za svoju a  oznamy mu budú chodiť na jeho mail, alebo ponechá adresu žiaka a bude ju kontrolovať on. Oznamy sa posielajú len na jednu adresu.

Noví žiaci, ktorí nemajú registráciu, musia byť registrovaní rodičom a rodič sa rozhodne, či nastaví mailovú adresu svoju alebo dieťaťa. Oznamy z Bezkriedy sa posielajú len na jednu adresu.

O tom, či Vaše dieťa je registrované alebo nie budete informovaní cez triednu učiteľku.

Link na prihlásenie: