• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku sa uskutočnilo 18. januára 2024 na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého sa zúčastnila aj naša žiačka 9. ročníka, Tamara Čierniková. Ako jediný zástupca základných škôl medzi žiakmi gymnázií sa umiestnila na zaslúženom 1. mieste. Tým si vybojovala postup do krajského kola. Svoje vedomosti si vyskúšala nielen v gramatickom teste, v čítaní a počúvaní s porozumením, ale musela obhájiť svoje vedomosti aj v praktickej konverzačnej časti súťaže.

Tamarke ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme jej veľa úspechov v krajskom kole súťaže.

• Korčuľovanie

• Oravskej Jasenici sa po niekoľkých rokoch podarilo vytvoriť klzisko v priestoroch dopravného ihriska. Ďakovať môžeme za to mrazivému počasiu a hlavne milovníkom korčuľovania, ktorí sa starajú o to, aby sa dalo plnohodnotne korčuľovať. Hneď sme to využili a navštevovali sme klzisko v rámci TSV ako ďalšie blokové vyučovanie. Žiaci mohli hrať hokej, korčuľovať sa alebo využiť zimnú turistiku. Prekvapením bolo, že takmer 90 percent detí vie korčuľovať. Ďakujeme všetkým zainteresovaným, ktorí vytvorili vhodné podmienky pre naše deti na rozvoj zimných pohybových aktivít.

• Olympiáda z anglického jazyka

• Dňa 17. 1. 2024 sa v Centre voľného času Maják Námestovo konalo okresné kolo Olympiády anglického jazyka. Súťažilo sa vo dvoch kategóriách, 1A – žiaci 5. - 7. ročníka a 1B – žiaci 8. - 9. ročníka. Žiaci najskôr absolvovali písomný test a následne ústnu časť. V kategórii 1A našu školu zastupovala žiačka 7. ročníka, Mária Zanovitová, ktorá sa umiestnila na 9. mieste a v kategórii 1B žiak 9. ročníka, Hugo Brontvaj, ktorý sa umiestnil na 2. mieste.

Obom žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Ďakujeme!

• Vážení rodičia,

s radosťou vám oznamujeme úspešné dokončenie rekonštrukcie podlahy jednej z našich tried v materskej škole. Touto cestou by sme chceli vyjadriť  vďaku všetkým, ktorí sa podieľali na tejto prerábke a pomohli nám vytvoriť lepšie prostredie pre vaše deti - firma Fex, s. r. o., p. Vladimír Madleňák, p. Štefan Verníček, a p. Andrej Feranec.