• Škôlkárske pravidlá pre rodičov

• Mamka a ocko, prosím...

• Priveďte ma do škôlky a príďte si po mňa vždy včas, nie je mi príjemné byť posledný.

• Ak nebudeme stíhať ráno prísť včas, zavolajte pani učiteľke, aby so mnou počítala.

• Nenaťahujte ranné lúčenie, som potom ešte viac smutný.

• Nevoďte ma do MŠ, keď mi nie je dobre alebo som chorý, nakazil by som kamarátov, celý deň by som tam preplakal a pani učiteľka by vám aj tak zavolala, aby ste si po mňa prišli.

• Dávajte ma do škôlky pravidelne, lebo sa teším na všetko nové, čo prežijem s kamarátmi.

• Nedávajte mi  so sebou do MŠ žiadne sladkosti, v škôlke máme dosť pestrej stravy, ktorá je pre nás vhodná.

• Dávajte mi do MŠ na oblečenie veci, v ktorých môžem slobodne tvoriť a nemusím sa báť, že ich zamažem.

• Všímajte si moje obrázky na výstavke, je to pre mňa veľmi dôležité.

• Čítajte pozorne odkazy na dverách, sú dôležité a sú pre vás. Nedajú sa bohužiaľ všetky informácie povedať každému osobne, pre to volíme aj takýto spôsob komunikácie.

• Buďte úprimní a nezabudnite pani učiteľkám oznámiť všetky dôležité veci alebo zmeny, ktoré by mali vedieť.

• Dôverujte pedagogickým skúsenostiam našich pani učiteliek, sú tu pre nás. Prípadné problémy riešte s nimi alebo pani zástupkyňou riaditeľky. Sú ochotné a prístupné.

• Zaujímajte sa o dianie v škôlke, pomôžte škôlke, ak môžete, hoci aj drobnosťami.

• Buďte nám príkladom a dodržujte škôlkárske pravidlá s nami.