Do galérie Erasmus_Slovensko3 boli pridané fotografie.
Novinky
Erasmus_Slovensko3
Erasmus_Slovensko2
Do galérie Erasmus_Slovensko2 boli pridané fotografie.
Erasmus_Slovenslo_1
Do galérie Erasmus_Slovenslo_1 boli pridané fotografie.
Posledný septembrový týždeň bol pre našu školu veľmi výnimočný. Privítali sme u nás učiteľov a žiakov z partnerských škôl, s ktorými spolupracujeme v projekte Erasmus + KA2. Na túto udalosť sme sa všetci zodpovedne pripravovali a snažili sa im pripraviť hodnotný program.
Po uvítajúcom ceremoniáli si postupne prezreli školu a školskú záhradu, ktorá bola vyhodnotená ako najkrajšia záhrada v súťaži „Európa v rozkvete“ a zúčastnili sa jej všetky partnerské školy.
Hlavnou témou projektu je ochrana životného prostredia, čo vyplýva už z jeho názvu „Rescue Europe“, a v preklade znamená „Zachráňme Európu“. Naša krajina mala za úlohu ukázať našim partnerom život v prírode. Zamerali sme sa hlavne na krásy prírody v našom regióne. V spolupráci s pracovníkmi CHKO Horná Orava sme mali možnosť vidieť odchyt vtákov, ich následne krúžkovanie, či prejsť sa náučným chodníkom.
Pripravili sme im celodenný výlet, prostredníctvom ktorého mali možnosť lepšie spoznať našu krajinu a aj ochutnať tradičné slovenské jedlá. Navštívili Demänovskú jaskyňu slobody, farmu vo Východnej a Kozí vŕšok.
V škole boli pripravené pracovné dielne, kde sa deti naučili zhotoviť vtáčiu búdku, zafarbiť šál listami zo stromov, uvariť jednoduché jedlo a zhotoviť rôzne dekoratívne predmety.
Posledný deň sme sa opäť všetci stretli v škole. Začali sme spoločnými raňajkami, dokončili vtáčie búdky, hrali futbal a iné hry. Každá krajina si v našej záhrade vybrala svoju ružu, o ktorú sa im budeme s láskou starať. Nakoniec sme všetkým účastníkom odovzdali certifikát, urobili množstvo fotiek a kde tu pri lúčení vypadla aj nejaká slza.
Na záver koordinátorka projektu Emma Russell poďakovala za krásny týždeň strávený na Slovensku a v našej škole. Uistila nás, že si domov odnášajú krásne spomienky na našu krajinu a školu.
Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí mali deti ubytované doma a vytvorili im pocit domova.
Neseď doma- poď von
Do galérie Rio de Klin boli pridané fotografie.
V jedno krásne slnečné septembrové popoludnie sme sa rozhodli vyskúšať svoje sily. Vypli sme telku, počítač, tablet a mobil a vybrali sme sa posilniť nielen svoje telo, ale aj svojho ducha . Vybrali sme sa na bicykloch do neďalekej dediny Klin ku soche Rio de Klin. Po 11 kilometrovej ceste sme sa pomodlili krížovú cestu k Sedembolestnej Panne Márii. Pozreli sme si prekrásnu panorámu Tatier, pojedli sme všetky maškrty, ktoré sme mali a pobrali sme sa naspäť. Prišli sme domov až okolo siedmej večer síce unavení, ale plní zážitkov.
Aj keď nás bolo iba 14 detí, som veľmi rada, že aspoň tieto deti si našli čas stráviť popoludnie trochu inak a verím, že na budúcej akcii ich bude viac. Už teraz sa veľmi tešíme na zaujímavo strávené popoludnie .
Planetárium Źiar nad Hronom
Do galérie Planetárium Źiar nad Hronom boli pridané fotografie.
Dňa 13. septembra 2017 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili exkurzie. Jej cieľom bolo získanie nových vedomostí o vesmíre a o prírode.
Po dlhej ceste autobus konečne zastavil pred Planetáriom Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Najskôr sme sa presunuli k ďalekohľadom. Pre väčšinu žiakov to boli prvé skúsenosti s profesionálnym ďalekohľadom. Každý z nich prostredníctvom neho videl Slnko, mohol pozorovať škvrny na ňom a niektorí sa čudovali, že je to len taká malá oranžová bodka. Pomocou rozprávky sa mohli spolu s Ufíkom pohybovať po imaginárnom vesmíre, zblízka pozorovať planéty, hviezdy i súhvezdia. Názornou ukážkou makiet Slnka, Zeme i Mesiaca im boli vysvetlené fázy Mesiaca, striedanie dňa a nocí i ročných období. Plní dojmov sme opúšťali Planetárium a pokračovali v ceste za poznaním prírody. Ďalšia naša zastávka bolo Prírodovedné múzeum v Banskej Bystrici. Žiaci prostredníctvom výstavy, filmu aj tvorivých dielni mohli uvažovať ako chrániť prírodu a ohrozené druhy zvierat.
Táto exkurzia bola pre žiakov veľkým prínosom, pretože raz vidieť , je viac ako stokrát počuť.
M. Ferancová
Výtvarné súťaže
Vo výtvarných súťažiach sa nám tento rok mimoriadne darilo. Najskôr nás potešila 1. miestom Zuzka Polakovičová v celoslovenskej súťaži organizovanej spoločnosťou BirdLife – Spoločnosť pre ochranu vtáctva na Slovensku. Zuzka maľovala „Pŕhľaviara čiernohlavého“ v jeho prirodzenom prostredí. Cieľom súťaže je priblížiť deťom niektoré známe i menej známe druhy vtákov.
Indické bájky očami detí je celoslovenská výtvarná súťaž organizovaná Spoločnosťou slovensko - indiského priateľstva. Úlohou detí je ilustrovať niektorú z vybraných indických bájok. 1. miestom nás potešila Emmka Pavčová a 2. miestom Kristínka Bejdáková. Dievčatá boli pozvané na slávnostné odovzdávanie cien do Piešťan, kde si ocenenie prevzali z rúk indického veľvyslanca Para Jit Manna. Z indických bájok a víťazných prác bude vydaná detská knižka.
Mirka Gurová nás potešila 1. miestom na medzinárodnej súťaži Gorazdovo výtvarné Námestovo a čestným uznaním z výtvarnej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva.
Všetkým dievčatám gratulujeme a tešíme sa J
Je množstvo ďalších súťaží, do ktorých sme sa zapojili. Spomenieme: Autobus očami detí, Vesmír očami detí, Najkrajšia protidrogová nástenka, Vianočná pohľadnica, Zelený svet a iné. Ocenenie nám síce nepriniesli, ale radosť z tvorby určite áno.
ČOV, Priehradný múr
Do galérie ĆOV, Priehradný múr boli pridané fotografie.
Dňa 12. 6. 2017 sme navštívili miesta, na ktoré sa obyčajný človek bežne nedostane.
Najskôr sme prišli do Čističky odpadových vôd, Námestovo. Tam sme sa zoznámili s netradičnou ale veľmi dôležitou prácou. Ochotný zamestnanec ČOV nás previedol celým procesom čistenia odpadovej vody. Od prívodu, hrubé čistenie cez usadzovanie a čírenie až po lisovanie a vývoz kalu. Z toho sa po pridaní štiepky vyrába výhodné palivo To, čo asi nikto z nás netušil bolo, že celá táto stanica je energeticky sebestačná. Z kalu si sami vyrábajú bioplyn. To je to, čo sa uskladňuje v tom veľkom sivom balóne, ktorý vidno z cesty a nikto nevie načo ten balón je. V kotolni si z bioplynu dokážu vyrobiť elektrickú energiu a samozrejme ním kúria a zahrievajú vodu. Koľko dobrých vecí sa dá vyťažiť z toho, čo už nie je na nič potrebné?
Potom sme išli do priehradného múru. Stavba začala v roku 1941 a trvala do roku 1954. Bol postavený bez moderných prístrojov akým sú vizualizácie, počítače a mnohé iné. Stavaný len s papierom a perom so životnosťou 100 rokov. Stará poctivá práca má niečo cez 60 rokov a je pomerne v dobrom stave.
Vo vnútri nás ovanul príjemný chlad. Múr má svoju stálu teplotu 5°C. Väčšina ľudí si myslí, že je to len hrča betónu. Opak je pravdou. Je tam spleť všakovakých chodieb, chodbičiek a tunelov. Servisné tunely, cez ktoré sa môže múr spevniť, kanáliky, ktoré odvádzajú vodu z priesakov a nádrže ktoré ju zadržiavajú. Priesaky a kvapkajúca voda sú normálne. Ak by to kvapkanie prekročilo hranicu, už by sa robili opatrenia. Zvnútra bolo vidno prepojenie betónu masívny mi železnými spojmi. Súčasťou je aj vodná elektráreň ktorá nepatrí pod správu OVS a teda sme sa tam nedostali.
Celú exkurziu sme zakončili na prístave, odkiaľ sme pozorovali hniezda volaviek. Oravská priehrada je dôležitým hniezdiskom viacerých druhov vtákov.
Deti čistej Zeme
Do galérie Deti čistej Zeme boli pridané fotografie.
Dňa 23.júna sa žiaci 3. a 5. ročníka zúčastnili ekovýchovného programu o triedení odpadu. Cieľom programu bolo naučiť deti prečo a ako triediť odpad, ako minimalizovať odpad v našom smetnom koši, čo sa deje s odpadom na skládke a čo s takým, ktorý zrecyklujeme. Deti si vyskúšali separáciu odpadu na praktických ukážkach. Programom nás sprevádzala pracovníčka OZ Deti čistej Zeme.
Noc v škole - piataci
Do galérie Noc v škole - piataci boli pridané fotografie.
Noc má svoju moc a noc škole skrýva ešte väčšie tajomstvá. Rozhodli sme sa preto pre piatakov pripraviť zaujímavé poobedie v škole plné hier, súťaží, zážitkov, nechýbala diskotéka, opekačka, tombola, bingo a iné aktivity. Program vrcholil nočnou hrou, po ktorej sa len málokomu podarilo zaspať... :) Aj počasie nám pomohlo znásobiť tajomnú atmosféru, keďže celú noc sa blýskalo a hrmelo. Za pomoc pri organizovaní ďakujeme našim deviatakom, ktorí si prípravu nočnej hry užili tiež a ostanú im na školu aj takéto netradičné spomienky.
Skanzen Zuberec -Brestová
Do galérie Skanzen Zuberec -Brestová boli pridané fotografie.
Dňa 21.júna sa tretiaci vybrali na výlet do Múzea oravskej dediny v Zuberci.
Cieľom výletu bolo stráviť čas v múzeu tak, aby sa žiaci dozvedeli o tom, ako na takej dedine ľudia žili.
Žiaci sa zahrali ako kedysi. V múzeu bolo pripravených viac ako 10 stanovíšť s rôznymi aktivitami. Vyskúšali si prácu hrnčiara, drotára, rezbára. Videli výrobu plátna, sviečok, zdobenie medovníkov. Po krásnych remeslách pred bránami múzea na žiakov čakalo prvé prekvapenie – vláčik na kolesách. Jazda vláčikom ich očarila a ich rozžiarené očká mohli obdivovať krásu okolitej prírody .Druhé prekvapenie nenechalo na seba dlho čakať. Cestou domov tretiaci dostali pozvanie do krásneho hotela Arman v Nižnej. Pred jeho dverami ich privítala pani Gabika Čajková, ktorá detí pozvala na návštevu a chutný obedík. Touto cestou jej za takýto nezabudnuteľný zážitok ďakujeme.
Škola v prírode
Do galérie Śkola v prírode boli pridané fotografie.
Aj tento rok sa naši štvrtáci zbalili a odišli na päť dní od svojich rodičov. Prvý deň navštívili Skanzen v Pribyline, potom sa presunuli do Nízkych Tatier. Zvyšok pobytu strávili v hoteli SKI – v časti Záhradky. Spoločnosť im robili nielen pani učiteľky, ale aj šikovné animátorky Zuzka a Magda a zdravotník Janko. Každý deň mali program plný zábavy, dobrodružných hier a poznávania krás našich Tatier. Prešli sa okolo Vrbického plesa, navštívili Partizánske bunkre. Aj keď boli niekedy unavení z túry, poobedňajšie aktivity s animátorkami ich veľmi zaujali a hneď zabudli na unavené nohy či otlaky. Každé ráno dokázali vstať a isť cvičiť pred hotel pod krásnou slnečnou oblohou. Poobedia a večery trávili hrami, grilovačkou, diskotékou, či nadväzovaním nových známostí so žiakmi z Hurbanova. Pri rozlúčke s animátorkami boli aj slzičky, ale na tie sa zabudlo, pretože sa už všetci tešili na svojich rodičov. Posledný deň strávili v Demänovskej jaskyni Slobody.
Škola v prírode bola pre niektorých veľkou skúškou odvahy, priateľstva, spoznávania a prekonávania samých seba. Veď stráviť päť dní bez rodičov, bez mobilov, počítačov a tabletov nebolo jednoduché, ale zvládli to výborne a zážitky s kamarátmi im zostanú na celý život.
Deň otcov
Do galérie Deň otcov boli pridané fotografie.
Poslanie matky je v spoločnosti podstatne viac oceňované ako úloha otca v rodine a jeho ďalší vplyv na celú spoločnosť. Z tohto podnetu sa členovia Rady školy rozhodli zorganizovať dňa 25. júna 2017 šiesty ročník podujatia – Deň otcov – Deň rodiny pre naše deti a ich rodiny. Stretnutie detí, maminiek, ockov, dedkov i babiek, či priateľov sa po prvýkrát uskutočnilo „za lavičkami“ smerom na Ťapešovo. Tu na nás čakala ochutnávka kotlíkového gulášu, domáce koláče, dobrá zábava či pitný režim. Do spevu všetkých naladila heligónka. Šikovné dievčatá a chlapci pripravili pre ockov súťaže, ktoré prerástli do športového zápolenia nielen ockov a ich detí, ale i maminiek. Ockovia zas dokázali, že dokážu pobaviť, rozosmiať a hrať sa so svojími deťmi, venovať im svoj čas a aj takýmto spôsobom rodinu spájať, za čo im znova ĎAKUJEME!
Kremnica - školský výlet
Kremnica – mesto, ktoré 6. júna 2017 privítalo pred svojou bránou žiakov 5. a 6. ročníka.
Kremnica – mesto so slávnou minulosťou, ktorú pripomínajú rôzne pamätihodnosti či múzeá – slávna kremnická Mincovňa, Múzeum mincí a medailí, Morový stĺp, Hradný vrch, ktorého dominantnou stavbou je kostol sv. Kataríny.
Kremnica – mesto so zaujímavou súčasnosťou – Múzeum gýča, Ulička slávnych nosov, kultúrne podujatie Kremnické gagy, kremnický jarmok Cechové hody kremnické.
Vďaka milej a skúsenej pani sprievodkyni sa žiaci mohli zoznámiť s týmto krásnym mestom, jeho históriou i súčasnosťou.
Noc v škole
Do galérie Noc v škole boli pridané fotografie.
Už sa stalo tradíciou, že žiaci 1.stupňa každoročne opúšťajú svoju postieľku, aby strávili popoludnie a noc v škole.
Je to akcia, na ktorú sa všetci žiaci veľmi tešia a je zároveň akýmsi záverečným medzníkom školského roka.
Tentokrát sme sa zamerali na rozvoj fyzických zdatností detí. Pripravili sme pestrú paletu súťaží a hier, na ktorých si žiaci mohli otestovať svoju pohotovosť, rýchlosť, odvahu, ale i kolektívnosť, solidaritu a súdržnosť.
Po skvelých výkonoch dobre padla grilovaná klobása , ktorá zmizla ako prvý jarný sneh. Po krátkom oddychu si deti vybili svoju nadbytočnú energiu v rytme tanca pod vedením pani učiteľky Vojtechovskej. Zlatým klincom večera bola tombola so zaujímavými cenami, ktorá potešila každé dieťa. Skúškou odvahy bola prechádzka nočnou školou, kde sa potvrdilo, že noc má svoju moc.
Nadšenie a veselosť ešte dlho rezonovala v chodbách školy a nedovolila deťom zaspať.
Už teraz sa tešia na nový ročník a zážitky.
Učiteľky 1.stupňa a vedúca ŠKD.
Stretnutie so spisovateľom Antonom Laučekom
Pre žiakov 8. a 9. ročníka sme 9. júna 2017 zorganizovali stretnutie so slovenským prozaikom Antonom Laučekom. Prvotné obavy žiakov, že to bude ďalšia, pre nich nudná beseda, sa rozplynuli po prvých úvodných vetách. Keďže je to spisovateľ pôsobiaci zároveň aj ako vysokoškolský pedagóg na Žilinskej univerzite, vie, akým spôsobom zapôsobiť na mládež.
Anton Lauček je autorom prevažne krátkych knižiek obsahujúcich najmä beletrizované žánre publicistického štýlu. Píše o známych postavách slovenskej literatúry, ale aj o ľuďoch absolútne neznámych. Spomenul niekoľko svojich životných príhod, nevynechal reportážne črty zo svojich ciest, predčítal žiakom krátke úryvky zo svojich kníh, všetko podané s rozprávačskou ľahkosťou a jemným ironickým nadhľadom. Ironicky a humorne ladenými argumentmi vysvetlil mladým aj plytkosť a úbohosť súčasných slovenských reality show, ktorých úlohou je vychovať nerozmýšľajúcich, s brakom a gýčom uspokojených ľudí. Vysvetlil im dôležitosť čítania pre život vzdelaného a uvažujúceho človeka.
Celé stretnutie o vážnych témach sa viedlo v žartovnom duchu bez moralizovania, a tak dúfame, že zopár hlbokých myšlienok vhodných na zamyslenie v našich deťoch zostalo.
Výlet Košice
Najmä pre žiakov 8. a 9. ročníka bol 8. júna 2017 zorganizovaný výlet do metropoly východného Slovenska - Košíc.
Prvou zastávkou bola ZOO, ktorá sa nachádza v miestnej časti Košíc - v Kavečanoch. Je jednou zo štyroch ZOO na Slovensku. Buduje sa od roku 1979. Je zameraná prevažne na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam jednotlivých druhov zvierat. Areálom aj výstavnou plochou je najväčšou ZOO na Slovensku.
Druhou zastávkou bola Miklušova väznica. Ide o dva prepojené meštianske domy z prvej polovice 15. st., ktoré boli v neskoršom období prestavané pre potreby mestskej väznice a mučiarne. Súčasťou je aj byt kata. Patrí k najviac navštevovaným expozíciám Východoslovenského múzea. Priestory celého objektu dýchajú dobovou atmosférou. Okrem mučiacich nástrojov tu môžu návštevníci vidieť aj výstavu venovanú obchodu a remeslám.
Treťou zastávkou bola budova, v ktorej je dokonale uschovaný, ale návštevníkom prístupný vzácny zlatý poklad. Košický zlatý poklad je súbor 2920 zlatých mincí, 3 zlatých medailí a jednej zlatej reťaze. Poklad bol objavený na Hlavnej ulici v Košiciach v roku 1935. Je to jeden z najväčších zlatých pokladov na svete.
Po absolvovaní týchto zaujímavostí si žiaci mohli sami prezrieť historické centrum Košíc, ktorého dominantou je určite najväčší skvost gotiky na Slovensku, Dóm sv. Alžbety. Žiakov lákala aj známa cukráreň Aida, ktorá sídli v Andrášiho paláci (národná kultúrna pamiatka) či spievajúca fontána.
Školský výlet 1. a 2. ročník
Do galérie Výlet Oravský Podzámok boli pridané fotografie.
V utorok 30. mája absolvovali naši prváci a druháci praktickú výučbu vlastivedy, prvouky a histórie – objavovali krásy Oravy. Svoje putovanie začali na Oravskom hrade, kde s Polepetkom rozmotávali popletené rozprávky. Deti hravo zvládli zadané úlohy, čo svedčilo o ich výbornej znalosti slovenských ľudových rozprávok.
Odtiaľ naše kroky smerovali na železničnú stanicu, kde mnohé deti absolvovali svoju prvú jazdu vlakom. Cestou spoznali nové oravské obce, o ktorých mnohí ešte nepočuli a mohli si vychutnať scenériu Oravského hradu z úplne neznámej perspektívy.
Cieľom ďalšieho spoznávania bol Slanický ostrov umenia, kde sa deti prostredníctvom výkladu sprievodkyne zoznámili so vznikom Oravskej priehrady a dozvedeli sa mená zatopených obcí. Na vlastnej koži si vyskúšali rýchlosť a rôznorodosť viacerých dopravných prostriedkov.
Dúfame, že získané vedomosti a dojmy budú ešte dlho rezonovať v ich pamäti.
Nemecký deň
Do galérie Nemecký deň boli pridané fotografie.
Dňa 8. júna prebehol na našej základnej škole Deň nemeckej kultúry, ktorý bol tento rok venovaný športu v Nemecku. Každý rok sa snažíme poukázať na inú oblasť z nemeckých reálií, aby sme aj prostredníctvom týchto dní ukázali na niečo nové a zaujímavé. Prekvapilo nás, koľko vedomostí už naši žiaci o nemeckých športovcoch a športe majú. Bolo milé sledovať, aký záujem mali deti o túto oblasť.
Tento deň si vzali pod svoj patronát naši deviataci, ktorí si pripravili pre celý druhý stupeň rôzne súťaže, aktivity , hry a piesne. Na začiatku nám v prezentácii predstavili najobľúbenejšie športy v Nemecku, ku ktorým samozrejme patria futbal a hokej, žiaci videli najznámejšie štadióny, na ktoré sa mohli aj v rámci projektov Comenius a Erazmus dostať a obdivovať ich majestátnosť aj naživo. V súťažiach dominovali väčšinou chlapci, no nedali sa zahanbiť ani dievčatá. No a po súťažení sme mali možnosť ochutnať niečo z nemeckej kuchyne.
Veľká vďaka patrí našim deviatakom, ktorý do prípravy hier, súťaží a prezentácií vložili množstvo nápadov a umu. Už sa tešíme na ďalší ročník.
Euráčik
Dňa 31. mája 2017 sa konal 3. ročník regionálneho kola matematickej súťaže EURÁČIK v Základnej škole s materskou školou v Oravskom Veselom. Žiaci 3. – 9. ročníka zo štyroch základných škôl, Oravské Veselé, Mútne, Oravská Jasenica a Rabča, si overili svoje vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti. Žiaci našej základnej školy sa umiestnili na nasledovných miestach:
3. ročník 1. miesto Samuel Kosmeľ
3. miesto Matej Miklátek
4. ročník 1. miesto Matúš Čiernik
2. miesto Šimon Vlžák
5. ročník 3. miesto Matej Smolár
6. ročník 3. miesto Mathias Kurťák
7. ročník 2. miesto Matej Gracik
8. ročník 1. miesto Soňa Vrábová
9. ročník 2. miesto Tomáš Prielomek
Cenu FINANČNÍK roka 2017 získal Samko Kosmeľ, ktorý získal najvyšší počet bodov za najkratší čas.
Gratulujeme a ďakujeme všetkým súťažiacim!
Medzinárodný deň detí
Do galérie Medzinárodný deň detí boli pridané fotografie.
Možno by sme ani nenašli dieťa, ktoré by sa netešilo na tento deň. V prvom rade preto, lebo sa aspoň na chvíľu oslobodia od školských povinností, ale aj preto, že zažijú so svojimi spolužiakmi veľa zábavy, zmerajú si sily v rôznych súťažiach upevnia si a získajú nové priateľstvá. Počasie nám prialo, a tak nám nič nebránilo prežiť skvelý deň.
Program MDD bol naozaj pestrý a zaujímavý. Deň detí pre žiakov 1.- 4. ročníka sa niesol v znamení turistických prekvapení. Kúsok za dedinou zo zázračného domčeka vyliezla dobrá striga, ktorá im darovala hot – dog. Po zdolaní náročného kopca si oddýchli v altánku a cestou naspäť plnili úlohy, ktoré im pripravili štvrtáci – podliezanie a prekonávane prírodných prekážok, beh lesnou cestičkou, spievanie pesničky pri potôčiku. Všetci sa tešili do cieľa, pretože vedeli, že ich tam čaká nejaké prekvapenie.
Pre žiakov 2.stupňa boli pripravené športové aktivity na futbalovom ihrisku. Chlapci medzi sebou súťažili vo futbale, mladšie dievčatá v ringu a staršie vo vybíjanej. Všetky deti sa zúčastnili šesťboja, ktorý si pre nich pripravili naši deviataci. Na všetkých čakali pekné ceny. Takou čerešničkou na torte bola súťaž tried, ktorú všetci poznáme z Vilomenín, ťahanie tanierov, pri ktorej najlepší výkon podala pani učiteľka Melišíková a jej trieda právom vyhrala.
Bolo postarané aj o naše hladné brušká , a tak sme sa pred náročnými súťažami občerstvili kofolou, párkami a nanukom.
Na záver by sme sa mali poďakovať tým, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na príprave a organizácii celého dňa , a to všetkým pedagógom, predovšetkým pani učiteľke Katrenčíkovej, pani kuchárkam a našim deviatakom. Úprimné ďakujem patrí aj sponzorovi, Milanovi Jadroňovi.