Na základe súčasnej epidemiologickej situácie sa obnovuje vyučovanie v materskej a základnej škole od 19. októbra 2020, t. j od pondelka.
Vyučovanie od pondelka, 19. 10. 2020, prebieha v MŠ a ZŠ v štandardných podmienkach. Pri prerušení dochádzky dieťaťa do MŠ alebo základnej školy je potrebné:
v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni(vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (na stránke školy).
Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá Potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast (platí od 19. 10. 2020 pre našu školu). Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný.
V prípade neprítomnosti dieťaťa/žiaka v škole a školskom zariadení z dôvodu:
·podozrenia na ochorenie COVID-19 (označený ako „Úzky kontakt“ RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom)
·ochorenia na COVID-19 (potvrdené ochorenie RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom) predložiť pri návrate dieťaťa/žiaka do školského zariadenia "Potvrdenie o chorobe" vydané len všeobecným lekárom pre deti a dorast, a to bez ohľadu na dĺžku trvania jeho neprítomnosti.
Deti v MŠ budú nosiť rúška pri pobyte vonku.
Choroba sa často prenáša cez detí a mládež, ktorí sú často bezpríznakoví, ale chorobu prenášajú ďalej. Z tohto dôvodu je nosenie rúšok povinné na 1. a 2. stupni vo všetkých priestoroch školy.
Prosíme, aby žiaci dodržiavali nosenie rúšok na 1. a 2. stupni. Za nosenie rúšok zodpovedá zákonný zástupca žiaka.
Školský klub detí bude fungovať v štyroch oddeleniach: 1. A, 1. B, 2. A a 2. B. Pre tretiakov a štvrtákov nie je možné z organizačných dôvodov zabezpečiť školský klub detí.
Školská jedáleň funguje v bežnom režime. V prípade, že žiak v pondelok nenastúpi, je potrebné sa odhlásiť ako za bežných podmienok.
Všetkým prajeme veľa zdravia, sily, pochopenia a empatie pre všetky situácie, v ktorých sa musíme prispôsobiť a vzdať sa určitého pohodlia a bezpečia.