Akčným dňom plným malých či väčších elektrohračiek sme zavŕšili naše tohtoročné vzdelávanie o elektroodpade v ročníkoch 1.- 4. Vzdelávanie našich mladších žiakov viedol skvelý tím pozostávajúci z Viktórie Hvoľkovej, Klaudie Brontvajovej a Sofie Graňákovej (IX. ročník). Hoci to chvíľami vyzeralo, že deti sa prišli len pohrať, odnášali si množstvo informácií - napr. aké nebezpečné sú batérie a elektroodpad v prírode. Elektoodpad a batérie rozhodne nepatria ani do komunálneho odpadu. Deti diskutovali aký je rozdiel medzi nabíjateľnými a nenabíjateľnými batériami, čo sa stane, ak niekto vyhodí batérie do prírody, kde končia batérie vyzbierané v škole, čo možno urobiť s nefunkčnou elektrohračkou, koľko litrov vody dokáže znečistiť 1 nikel – kadmiová batéria, v čom nám batérie uľahčujú život, prečo recyklujeme elektroodpad, aké veľkosti batérií poznajú a pod. Niektoré veci sa nám síce zdajú samozrejmé, ale je dobré o nich rozprávať. Aj nám priniesol tento projekt veľa nových informácií a stále platí – NAJLEPŠÍ ODPAD JE TEN, KTORÝ NEVZNIKNE. Ďakujeme akčnému tímu za skvelé vedenie projektu a keďže dievčatá začínajú od budúceho šk. roku štúdium na stredných školách – nech tieto vedomosti a skúsenosti zúročia aj tam.
V škole stále prebieha a aj v budúcom školskom roku bude pokračovať zber batérií a drobného elektroodpadu.


, spolu s talianskymi a poľskými rovesníkmi sa venovali spoločným hrám a dancingu. Ďalší deň sa mali možnosť zoznámiť s mestečkom Arosio, s miestnym kostolom s kryptou a návštevou sanatória Fondazione Anna Borletti, kde mali stretnutie s úžasnou dámovu Genima, ktorá sa dožila už 104 rokov
a príjemných spomienok.