• Zápis do MŠ

• Deň veselých zúbkov

Máme zúbky ligotavé ako perličky. Dňa 17. 4. 2012 prišiel  do našej materskej školy „Doktor Králiček“. V peknej rozprávke nám vysvetlil,  ako sa máme starať o zúbky, čoho sa máme vyvarovať, aby naše zúbky boli zdravé a ako si máme zúbky správne umývať. To sme si hneď vyskúšali s rodičmi. Nakoniec sme nakreslili obrázky „Doktorovi Králičkovi“, ktoré sme poslali firme DM drogérie, ktorá v spolupráci s Colgate – Palmolive  projekt organizovala. Možno  budeme mať šťastie a získame balíček  veselých zúbkov.

Literárna súťaž v Námestove

Dňa 22. 3. 2012 sa stretli deti s pani učiteľkami z Námestovských materských škôl a blízkeho okolia v materskej škole na Brehoch, aby sa predstavili ako herci a recitátori v literárnej súťaži „Predškoláčik“.

Pani učiteľky poukladali na pódium rekvizity, deti sa poobliekali do kostýmov a divadielko, prednes poézie a prózy mohol začať. Na vystúpeniach bolo vidno, že deti poznajú veľa rozprávok a majú ich radi. Každá materská škola sa predstavila inou rozprávkou. Videli sme „Škaredé káčatko“, „Žabiatko“, „Zajačik a veverička“ a iné.  Aj deti z našej materskej školy – Emka Brontvajová, Emmka Pavčová Beátka Žofajová, Alex Žofaj, Martinko Suroviak a Zdenko Kriš sa premenili na žabku, zajaca, mušku pri dramatizácii rozprávky „Pod hríbom“. Za vystúpenie si tak ako aj ostatné deti vyslúžili veľký potlesk. Všetkých zaujal náš hríbik vyrobený z novín, pod ktorý sa zvieratká schovávali. Na záver sme boli všetci odmenení sladkým koláčom a deti dostali na pamiatku hračky a rôzne drobnosti.

Najkrajšia rozprávka je prečítaná rodičmi

Mesiac marec je typický nie len príchodom jari, ktorý nám predznačí sviatok všetkých žien a oslávenie všetkých slovenských Jozefov, ale je aj mesiacom knihy. Aj keď v poslednej dobe sa po nás požaduje stále viac vedomostí a informácií i tak sa kniha akosi zasúva do úzadia. Sme tak vystresovaní a uponáhľaní, že nemáme čas na knihu a v neposlednej rade mnohých kniha už ani neoslovuje. Nič sa v nej nepohybuje, nebliká. Sme leniví sa vôbec posúvať riadok po riadku a zapojiť zúfalo upadajúcu fantáziu.

A predsa, kniha, či už v histórii ľudstva, alebo v živote človeka ako jedinca zohráva a myslím, že aj bude zohrávať dôležitú úlohu. Deťom kniha evokuje pocit bezpečia pri rozprávke na dobrú noc, cez ilustrácie sa prenesú do deja textu, naučia sa listovať v knihe, počujú ako šuští papier a zistia, že kniha má svoju vôňu. Naučia sa vnímať knihu ako hodnotu vytvorenú človekom.

Preto milí rodičia zapojte sa do nášho projektu „ Ocko, mama, prečítaj mi rozprávku“.

Ako na to? Stačí kedykoľvek prísť v mesiaci marec, do našej materskej školy a prečítať deťom rozprávku. Vaše deti vám budú za to veľmi vďačné.

Základná škola s materskou školou Martina Hamuljaka v  Oravskej Jasenici  oznamuje, že zápis do materskej školy bude prebiehať

14. 2. 2012

Prihlášky sú k dispozícii u zástupkyne pre materskú školu – pani Ferancovej.

Kritériá pre prijatie do materskej školy

Základná škola s materskou školou Martina Hamuljaka v Oravskej Jasenici

Riaditeľka školy podľa § 5 odst. 6 písm. a) zákona 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a vyhlášky MŠ SR 306/2008 Z.z. o materskej škole a po prerokovaní v pedagogickej rade školy určuje nasledovné

KRITÉRIÁ PRE PRIJATIE DO MATERSKEJ ŠKOLY v školskom roku 2012/2013

Deti sú do materskej školy prijímané k začiatku školského roka alebo pokiaľ sa uvoľní miesto aj počas školského roka.

Prijatie detí k začiatku školského roka 2012/2013:

Miesto podania prihlášky: ZŠ s MŠ Martina Hamuljaka Oravská Jasenica

Čas a spôsob podania prihlášky:

prihlášku je potrebné podať osobne alebo poštou do 31. marca 2012.

Počet prijímaných detí: 33

Rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí dieťaťa do MŠ vydá riaditeľka školy do 31.mája 2012, rodič si rozhodnutie môže prevziať osobne alebo mu bude zaslané poštou.

Ak riaditeľka vydá rozhodnutie o neprijatí dieťaťa do MŠ, prihlášku naďalej eviduje, kým zákonný zástupca dieťaťa neoznámi, že o prijatie nemá záujem.

Pri vyššom počte prihlásených detí ako je možné prijať budú prednostne prijaté deti, ktoré:

1. majú trvalý pobyt v Oravskej Jasenici,
          2. deti s odloženou školskou dochádzkou,
          3. deti, ktoré k 31. augustu 2012 dovŕšia piaty rok veku a do 31. marca 2012 podajú prihlášku do MŠ,
          4. deti, ktoré majú zamestnaných obidvoch rodičov,
          5. deti, ktoré sú v starostlivosti osamelého zákonného zástupcu,
          6. deti, ktoré dovŕšia vek troch rokov,
          7. podľa poradia v akom žiadosti prišli

Prijatie detí počas školského roka 2012/2013:

Počas školského roka sa prijímajú deti na uvoľnené miesta v zmysle vyššie uvedených kritérií, ak viac detí spĺňa uvedené podmienky, o prijatí rozhoduje, v ktorej vekovej skupine sa miesto uvoľnilo a dátum podania prihlášky zákonným zástupcom dieťaťa. Prihlášky je možné si vyzdvihnúť priamo v materskej škole u ZRŠ.

Ak dieťa nebude dochádzať do MŠ a bezdôvodne vymešká viac ako 15 dní v mesiaci (okrem choroby), riaditeľka školy si vyhradzuje právo prerušiť dochádzku tohto dieťaťa a na uvoľnené miesto prijať ďalšie dieťa v poradí.

01. 02. 2012                                                                                    riaditeľka školy