• Školský rok 2018/2019

• Jarné aktivity v MŠ

V marci sme venovali v MŠ viac ako inokedy knihám. Čítali sme si rozprávky, hrali divadielka, kreslili a maľovali, vytvárali postavy z rozprávok. Spestrením a potešením bolo pre deti čítanie rozprávky rodičmi, za čo im ďakujeme.

Na prvú jarnú turistickú vychádzku sme sa s deťmi zo žabkovej triedy vybrali pod kopec - Brehy. Bolo pekné počasie, tak sme si to do sýta užili. Videli sme a nakŕmili diviaky s mláďatami, prekonávali prírodné prekážky – chodenie po spílených stromoch. Na záver deti dostali sladkú odmenu, ktorú im darovala babka jedného škôlkara.

Zahrajko  v Oravskej Jasenici

Do galérie Zahrajko boli pridané fotografie.

Veselý zabávač a pesničkár ZAHRAJKO zo Spievankova navštívil dňa 29.03.2019 v dopoludňajších hodinách našu Základnú školu s materskou školou. Zahrajko preniesol deti do lesa, kde stretli zvieratká, s ktorými si zaspievali. Niektoré deti si vyskúšali zahrať na rytmických nástrojoch v Zahrajkovej kapele. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a Zahrajka odmenili veľkým potleskom.

Karneval v materskej škole.

Do galérie Karneval MŠ boli pridané fotografie.

Február sa blázni rád v tvári s bielou maskou. Veď je kráľom maškarád, princezien i šaškov.

Dňa 26.02.2019 materská škola usporiadala karneval. Na netradičné dopoludnie s krásnymi maskami zavítali deti, ktoré súťažili, tancovali a dobre sa zabávali. Dobrá nálada a chutné pohostenie, usmiate tváre detí vládli všade vôkol. Na záver deti dostali malú odmenu za krásne masky.

Zimné radovánky.

Do galérie Zimné radovánky boli pridané fotografie.

Bohatú snehovú nádielku a pekné zimné počasie sme s deťmi MŠ využívali na otužovanie a hry na snehu. Chlapci sa najviac vyšantili na veľkom snehovom kopci a dievčatá sa tešili zo snehuliačikov. Nezabudli sme ani na vtáčiky, ktoré sme kŕmili rôznymi semiačkami.

Na základe VZN č. 13/2018 o určení výšky mesačného príspevku v materskej škole a v školských zariadeniach zriadených obcou sa určuje v zmysle § 4 :

výška príspevku zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ vo výške

14,00 € mesačne.

V prípade, ak zákonný zástupca umiestnil v Materskej škole dve a viac detí, príspevok platí v rovnakej výške za každé dieťa.

Príspevok sa neuhrádza za dieťa:

1. ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
          2. ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
          3. ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

VZN nadobúda účinnosť dňa 1. 1. 2019

Ing. Marcela Prielomková                                                                            Ing. Karol Graňák

riaditeľka školy                                                                                      starosta obce

Do galérie Jesenné vychádzky boli pridané fotografie.

Jesenné vychádzky

Krásne jesenné počasie sme s deťmi zo žabkovej triedy využívali na spoznávanie okolia dediny, prírody a pobytu na čerstvom vzduchu. Z okolitých kopcov na nám naskytli zaujímavé výhľady na Oravskú Jasenicu aj blízke dediny. Videli sme aj Oravskú Priehradu. S deťmi z motýlikovej triedy sme si púšťali šarkany. Na vychádzkach dedinou spoznávali a pozorovali kaplnky a kríže. Najviac sa im páčilo pri koníkoch a diviakoch. Deti ich videli zblízka, kŕmili ich jabĺčkami a mrkvou, ktorú si doniesli z domu a tým určite potešili svojich zvieracích kamarátov.

Tešíme sa na pekné zimné počasie a nové zážitky z prírody.

Do galérie Hudobné vystúpenie MŠ boli pridané fotografie.

Hudobné predpoludnie v materskej škole so Simsalalou

Dňa 23.10.2018našu materskú školu navštívila speváčka SIMSALALA s hudobno-zábavným programom „ Povolania“.

Simsalala spievala vlastné piesne o rôznych povolaniach a spolu s deťmi si zahrala na detských hudobných nástrojoch. Svojimi piesňami rozospievala celú škôlku. Ďakujeme za krásne a poučné vystúpenie.