• Školský rok 2013/2014

• Poďakovanie

Deti z materskej školy ZŠ s MŠ Martina Hamuljaka - sa zapojili do zberu vrchnáčikov, aby pomohli deťom v Brne pre kamaráta, ktorý potrebuje zdravotné pomôcky.  Všetci sme radi, že môžeme pomôcť aj my k jeho spokojnosti a budeme ďalej zbierať  a udržiavať kontakt s Materskou školou v Brne, Štolcova 21. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Športová olympiáda

Poslednou akciou v šk. roku 2013/2014, kde sa mohli stretnúť deti námestovských materských škôl, Vavrečky a Oravskej Jasenice, bola Detská športová olympiáda. Organizovala ju materská škola Bernolákova Námestovo - dňa 11.06. 2014.

Z našej materskej školy sa športového zápolenia zúčastnili chlapci z predškolskej triedy  - Samko Kosmeľ, Samko Madleňák a Edko Graňák. V plnom nasadení zdolávali disciplíny – hod loptičkou, skok do diaľky, štafetový beh a beh na 20 metrov. Všetky disciplíny prebiehali na školskom dvore. Deťom sa súťaženie páčilo, mali radosť z hier, aj počasie im prialo. Po vyhodnotení výsledkov boli súťažiaci odmenení diplomami a vecnými cenami.

Deň matiek

Druhá májová nedeľa patrí predovšetkým mamičkám. Skoro na celom svete si  ľudia v tento deň spomínajú na svoje mamy. Ani deti z materskej školy v Oravskej Jasenici nezabudli na svoje maminky a poriadne sa na tento deň pripravili. Obdarovali ich veľkou kyticou básní a piesní, ktoré predniesli a zaspievali v kultúrnom dome. Mamky sa im odvďačili potleskom a objatím.

Predškoláčik

Dňa 10. 04. 2014 sa zúčastnili  deti z predškolskej triedy, Miško Brontvaj a Dáška Brontvajová, s pani uč.  Helou Kľuskovou.   na literárno-dramatickej súťaži „ Predškoláčik“  v Námestove.

Pripravili si veršovanú dramatizáciu rozprávky „O Červenej čiapočke“. Pri hraní predviedli deti schopnosť vcítiť sa do postavy vlka a Čiapočky veľmi presvedčivo, za čo boli odmenené potleskom a uznaním od ostatných účastníkov súťaže. Šikovné boli aj deti z materskej školy vo Vavrečke, ktoré zahrali divadielko o zvieratkách. Deti z námestovských materských škôl vynikali v recitácii a v rozprávke „O zakliatej princeznej“. Súťažiaci dostali za účasť vecné ceny.

Organizátori a  Spoločnosť pre predškolskú výchovu aj deti sa už tešia na ďalší ročník literárno-dramatickej súťaže.

„Ocko, mama prečítajte mi rozprávku“

Milí rodičia !

V rámci mesiaca knihy Vás pozývame prečítať nám rozprávku.  V našej MŠ budete vítaní počas celého mesiaca marec kedykoľvek Vám to bude vyhovovať.

Tešíme sa na Vás.  Vaše deti.

KARNEVAL

Rozhodnúť sa neviem stále,

čím chcem byť na karnevale.

Žabkou? Líškou? Číňanom?

Indiánom pod  stanom?

Muchotrávkou? Medveďom?

Zajkom? Dedom Vševedom?

No, alebo, že by kráľom?

Neviem, čo s tým karnevalom.

Také isté problémy, aké sú v básničke, mali deti s prípravou karnevalových masiek. Konečne prišiel deň 26. február, kedy sa naša MŠ zaplnila rozprávkovými postavičkami.

Karneval sme začali prehliadkou a predstavením všetkých masiek. Spolu sme sa na pamiatku odfotografovali a zábava sa mohla začať. Počas karnevalu sme mali pripravenú v jedálni hostinu, kde sme sa chodili občerstviť.

Na záver bola každá maska odmenená sladkosťou a poďakovaním všetkým maskám, pani učiteľkám a rodičom.

Vianočné akcie

Mikuláš: Prišiel  mesiac december a s ním aj čas pokoja, radosti a očakávania. 6. decembra nás navštívil Mikuláš. Neprišiel však sám, zavolal si pomocníkov – anjelikov a čertov. Deti im pekne zarecitovali básničku a zaspievali pesničky, ktoré si pripravili. Odmenou im bol balíček dobrôt a pekný pocit zo stretnutia, na ktoré sa tak tešili.

Ľudové tradície a remeslá: V našej MŠ sa snažíme deťom ukázať, aké to bolo v minulosti a aké pekné je takéto zvyky zachovávať- starí rodičia im ukázali, ako sa pečie chlieb, medovníky, pára perie, pletú košíky, ...

Lucia: Predvianočný čas sme využili aj na to, aby deti spoznali zvyky a obyčaje svojich starých rodičov. V našej MŠ pani učiteľky  deťom ukázali, aké tradície sa dodržiavali  na Luciu. Pani učiteľky sa poobliekali do bielych plachiet a so sviečkami a s husími perami prišli do triedy a povymetali všetky kúty, aby vyhnali neduhy a zlých škriatkov.

Posedenie pri stromčeku: Básničkami, piesňami a scénkami spríjemnili deti posedenie pri stromčeku svojim rodičom, súrodencom, babičkám a všetkým,  ktorí sa prišli potešiť do MŠ a oddýchnuť si pred vianočným zhonom. Deti zo strednej a predškolskej triedy pomáhali piecť medovníčky, koláčiky,  ktorými sme sa pohostili pri káve a čaji. Deti boli obdarované balíčkom. Na záver sme si všetci spoločne zaspievali.