• Deň matiek v materskej škole.

Najväčším šťastím pre dieťa je mať dobrú, milú, nežnú a starostlivú matku.

Dnes má sviatok moja mama,

kytičku jej z lásky dám, aby sa vždy usmievala,

na líčko ju pobozkám.

Mamička moja rád ťa mám,

srdiečko plné, lásky ti dám.

Milé  mamičky !!

Ku každému sviatku neodmysliteľne patrí kytica. Aj vaše deti pre vás uvili kyticu z piesní, básní a hier. Nech je vyjadrením vďaky za vašu lásku, starostlivosť a obetavosť.

Druhá májová nedeľa sa už tradične vo svete oslavuje ako Deň matiek. Aj v našej materskej škole sme si pripomenuli tento sviatok dňa 15. mája 2011 v kultúrnom dome v Oravskej Jasenici.  Kultúrny dom sa zaplnil našimi mamami, babičkami ale aj ostatnými občanmi našej obce, aby si pozreli program, ktorý pri príležitosti Dňa matiek pripravili pre nich naše deti z  materskej školy pod vedením svojich pani učiteliek

Pre naše mamičky, staré mamy ale aj tety, ktoré sa na nás prišli pozrieť sme pripravili milé prekvapenie. Ku každému sviatku neodmysliteľne patrí kytica. Kyticou básničiek, riekaniek, ale aj spevom i tancom sme naše mamičky potešili a pozdravili. Nech je vyjadrením vďaky za vašu lásku, starostlivosť a obetavosť.

Hnacou silou každej starostlivej matky je materinská láska! Tá je tou silou, ktorá núti každú matku nemyslieť na seba, svoje zdravie a svoje potreby. Za ich starostlivosť sme sa im patrične chceli odvďačiť našim milým vystúpením.

Okrem kytice básničiek, riekaniek spevu a tanca sme ich obdarovali aj svojpomocne zhotovenými srdiečkami, ktorým sa veľmi potešili. Všetkým mamičkám i starým mamám sa naskytol dostatočný dôkaz lásky ich ratolestí, dotkol sa ich srdca. Srdce matky je veľké, nekonečne milujúce i odpúšťajúce !

V mene celého kolektívu školy Vám prajeme, aby ste zo svojich detí mali vždy radosť. Ak sa

vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia.

Mamičky, ďakujeme

.