• Poľsko jún 2022

Pondelok 30.5. 2022

V pondelok sme museli vstať skoro ráno, aby sme včas dorazili do Bielsko - Bialej. Tam sme cestovali autobusom, a potom sme išli vlakom. Ním sme cestovali 6 hodín. Z vlaku sme vystúpili v Chodzieci. Tam nás čakali pani učiteľky z Margoninu. Keď sme dorazili do školy, tak sme obedovali. Po obede sme sa išli hrať s našimi kamarátmi z Poľska. Potom sme išli do rodín.

Utorok 31.5. 2022

V utorok sme mali hodinu angličtiny a telesnej výchovy. Na angličtine sme priraďovali papieriky s faktami k štátu, ku ktorému patrí. Bolo to veľmi náučné. V telocvični sme hrali všeličo. Keď sme sa naobedovali, tak nás vzali na prechádzku po meste. Bolo to únavné. Mohli sme vidieť zaujímavé miesta mesta Margonin.

Streda 1.6. 2022

V stredu sme išli na celodenný výlet do Torune. Mali sme sprievodcu, ktorý nám ukázal mesto. Ukázal nám dom, v ktorom sa zrejme narodil Mikuláš Koperník. Videli sme aj kostol, typické tehlové stavby a nádherné zákutia mesta. Obedovali sme tradičné poľské pirohy. Išli sme aj do budovy, v ktorej sme si mohli skúsiť, aké je to byť slepý. To bola čerešnička na torte nášho výletu v Toruni.

Štvrtok 2.3. 2022

Vo štvrtok sme mali športový deň. V telocvični sme mali rôzne aktivity spojené s pohybom. Hrali sme súťaže triedy proti sebe a proti našim hosťom. Najviac nám išlo preťahovanie lanom. Vyhrali sme diplom a cukríky. Po obede sme išli do wakeparku. Tam sme si mohli skúsiť lyžovať na vode. Hrali sme aj volejbal na pláži.

Piatok 3.6. 2022

Posledný deň v Margonine sme zakončili návštevou primátora, učením poľských národných tancov, maľovaním tričiek a odovzdávaním certifikátov. Potom sme sa presunuli na autobus a na vlak do Varšavy. Dorazili sme večer a ešte sme sa aj boli prejsť do starého mesta. Bolo to veľmi pekné. Mali sme možnosť vidieť, ako žije Varšava v noci.

Sobota 4.6. 2022

Sobota bola posledným dňom Erazmu. Boli sme vo Varšave a navštívili sme múzeum Mikuláša Koperníka. Mohli sme si vyskúšať rôzne veci spojené s biológiou, chémiou a fyzikou. Niečo nové sme sa aj naučili. Potom sme sa presunuli do parku Lazienki. Tam sme sa prechádzali a oddychovali. Plavili sme sa aj na gondolách. Bol to naozaj nádherný a skvelý zážitok. Hneď sme išli po kufre a na vlakovú stanicu, kde sme aj jedli obed. Potom sme sa už len odviezli vlakom do Bielsko- Bialej a čakali tam na náš autobus. A pri škole nás čakali už naši rodičia.