• Rumunsko

• Naša cesta sa začala v utorok ráno pred školou. Hneď ako sme nastúpili do auta, uvítali nás dvaja sympatickí vodiči. Cesta bola nudná. Keď sme konečne dorazili do Rumunska, tak nás už čakali rodiny. Išli sme domov a tam nás privítali bratia a ich rodičia. Ráno pred školou nás privítali staroslovanským zvykom, chlebom a soľou, bol výborný.

S rodinou sme sa dohovárali anglickým jazykom. Som rád, že som mal šancu tam byť a zlepšiť sa v angličtine a „vychytať muchy“. Odporučil by som každému, komu sa naskytne takáto šanca ísť a zdokonaliť sa v jazyku, aby ju nepremárnil, ale využil. Je super, keď sa človek môže dohovoriť aj v iných jazykoch.

Program sme mali veľmi pekný, boli sme v soľnej jaskyni, v obrovskom nákupnom centre, videli sme práce remeselníkov – zaujalo ma kováčstvo. Školu mali veľmi peknú a veľkú. Spoznali sme tam deti z iných krajín – zo Španielska, Rakúska, Nemecka, Anglicka, Litvy, Rumunska a našli sme si veľa nových priateľov. Bývali sme vo veľmi dobrých rodinách . Rumuni sú veľmi priateľskí. Domov sme odchádzali v sobotu ráno o 7.00 hod., cestou domov sme sa zastavili aj v reštaurácii v Maďarsku. Cesta bola, ako na začiatku, veľmi nudná. Keď sme prišli domov, naše rodiny nás privítali a išli sme domov porozprávať, ako bolo.

Dominik Resutík