• Plavecký výcvik pre deti materskej školy

• V týždni od 15. apríla do 19. apríla sa naši predškoláci zúčastnili plaveckého výcviku v Mestskej plavárni v Tvrdošíne, kde sa deti snažili naučiť základy plávania. Všetky zúčastnené deti prekonali s radosťou strach z vody a dokázali „plávať vo veľkej vode“ bez pomoci svojich rodičov. Ďakujeme Obecnému zastupiteľstvu v Oravskej Jasenici za schválenie finančného príspevku 35€ na dieťa a rodičom za podporu a dôveru pre účasť detí na tejto športovej aktivite.

• Deň matiek

• Tak ako každý rok aj tento rok bola druhá májová nedeľa venovaná oslave našich mám a starých mám. Pri tejto príležitosti pripravila Základná škola s materskou školu Martina Hamuljaka v spolupráci s Obecným úradom v Oravskej Jasenici milý program venovaný práve im. Do programu sa zapojili všetky triedy materskej školy a prvého stupňa spolu so žiakmi Základnej umeleckej školy Ignáca Kolčáka.  Žiaci si pod vedením svojich pani učiteliek pripravili básne, piesne, moderné aj ľudové tance, hru na hudobných nástrojoch. Aj touto cestou chceme poďakovať pani učiteľkám za ich čas a trpezlivosť pri príprave programu. Vďaka patrí aj pánovi Ivanovi Žofajovi a  Lukášovi Laštíkovi, ktorý zabezpečovali ozvučenie a plynulý chod celého programu.  Veľká vďaka patrí aj pani učiteľke Graňákovej za organizáciu podujatia a pani učiteľkám Košútovej a Katrenčíkovej za skrášlenie podujatia milou výzdobou. Všetkým mamám prajeme veľa zdravia a síl, aby aj naďalej šírili lásku a radosť  okolo seba.

• Jobshadowing v Materských školách v Humpolci

• V dňoch 22. 4. – 26. 4. 2024 dvaja naši pedagógovia Ivana Judiaková a Mária Korytárová navštívili štyri Materské školy v Humpolci, kde si pre nich pani riaditeľka a pani učiteľky pripravili prínosný program. Mali  možnosť vidieť priebeh aktivít v materských školách, projekty, v ktorých boli zapojené, ale aj vzájomnú spoluprácu pedagógov aj detí.

Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke, pani zástupkyniam, aj všetkým pani učiteľkám, ktoré ich ochotne privítali a zapojili do vzdelávania, a pomohli im tak získať nové obzory, skúsenosti  aj priateľstvá.

• Anglické divadlo

• Tretiaci, štvrtáci, piataci a šiestaci sa zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku pod názvom Dick Whittington and His Cat. V kultúrnom dome v Námestove si žiaci atraktívnou formou cez zážitok obohatili slovnú zásobu z angličtiny, rozvíjali jazykové znalosti a zároveň sa dozvedeli niečo z histórie mesta Londýn. Divadlo z Martina poskytlo žiakom jedinečný umelecký zážitok z divadelnej rozprávky v cudzom jazyku.

• Jobshadowing v Základnej škole v Humpolci

• V dňoch 22. 4. – 26. 4. 2024 navštívili Základnú školu v Humpolci dvaja naši pedagógovia - Katarína Katrenčíková a Jozef Vajdečka, kde ich privítali už známe tváre pani učiteliek, ktoré boli začiatkom školského roka na našej škole.

Keďže sme obaja učitelia telocviku, zameriavali sme sa okrem iného hlavne na tieto hodiny. Prínosom pre nás bolo vidieť, ako zvládnuť učenie, v telocvični o polovicu menšej ako je naša a to dva ročníky naraz. Hodiny tanca boli pre nás niečím novým a zaujímavým.

Ako výchovný poradca som bola účastníkom riešenia niekoľkých problémov na škole. Naozaj klobúk dole pred kolegyňami z Humpolca za ich rozvážnosť, taký pohodový a pokojný prístup k riešeniam školských problémov.

Veľké ďakujem patrí pánovi riaditeľovi, pani zástupkyni a hlavne našim kamarátkam, že sa nám celý týždeň venovali, odovzdávali skúsenosti a to nielen doobeda v škole, ale aj v poobedňajších hodinách.