• Erasmus+ pre vzdelávanie pedagógov

• V rámci akreditácie Erasmus+ majú možnosť vzdelávania v iných podmienkach ako v bežnej školskej lavici nielen žiaci, ale aj pedagogickí a odborní zamestnanci. Túto možnosť využili dve naše pani  učiteľky Alenka Turčeková a Martinka Pekarčíková, ktoré absolvovali počas prázdnin jazykový kurz anglického jazyku v Splite. Po vzájomnom zoznámení s ďalšími účastníkmi kurzu mali možnosť spoločne získavať nové skúsenosti nielen v metodike učenia cudzieho jazyka, ale aj v rozvíjaní svojich jazykových schopností v rôznych praktických situáciách. Pani učiteľky takýmto spôsobom neformálne spoznávali školský systém v Chorvátsku a aj vďaka priateľským rozhovorom a debát aj podmienky vzdelávania v Poľsku, Česku, Francúzsku a Taliansku. Okrem vzdelávacej činnosti využívali čas aj na spoznávanie miestnej kultúry a oddychové aktivity.

V rámci svojej akreditácie naša škola hosťovala štyri pani učiteľky zo Základnej školy v Humpolci. Kolegyne z Českej republiky v rámci Jobshadowingu absolvovali hospitácie na vyučovacích hodinách geografie, dejepisu, slovenského jazyka, telesnej a športovej výchovy, výtvarnej výchovy a pod. Pri spoločných neformálnych rozhovoroch sme sa mohli vzájomne obohatiť o svoje skúsenosti, nápady a odporúčania ako si pomôcť a obohatiť svoju pedagogickú prax o nové možnosti, ktoré by mohli byť prínosom najmä pre naše deti a deti v Humpolci. Krásne počasie umožnilo našim hosťom spoznávať v poobedňajších hodinách krásu našej oravskej prírody.

• Mobilta v Poľsku z projektu Vyšegradských fondov

• Školský rok sme začali ďalším novým projektom programu "VISEGRAD FUNDS",

ktorý zahŕňa krajiny Vyšehradskej štvorky (Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko).

Uskutočnili sme prvú mobilitu v mestečku Margonin v Szkola Podstawowa M. KOPERNIKA.

Prvý deň po príchode do školy sme sa vzájomne zoznámili, zahrali spoločne zábavné hry a po spoločnom obede sme si prezreli priestory školy a školského areálu. Unavení, ale zvedaví sme sa ubytovali u našich kamarátov v poľských rodinách.

Ďalší deň sme strávili v prístavnom meste Gdansk, kde sme mali možnosť stráviť aj čas pri Baltskom mori. Okrem starého mesta a prístavu sme navštívili aj Múzeum 2. svetovej vojny. Toto mesto je súčasťou troch miest GDANSK - GDYNIA – SOPOT pri Baltskom mori.

Tretí deň bol pracovný. Tvorili sme a debatovali na tému "AKO BYŤ ECO - FRIENDLY V RÔZNYCH OBLASTIACH ŽIVOTA". Popoludní nás čakalo kúpanie a radovánky na mestskej pláži pri jazere.

V posledný deň sme otestovali svoje pohybové schopnosti a na bike-tripe sme spoznávali mesto Margonin.

Ďakujeme partnerskej škole za milé prijatie, skvelú starostlivosť a tešíme sa na stretnutie u nás v novembri.

• Jesenná turistika - 1. stupeň

• Krásne slnečné jesenné dni žiaci 1. stupňa sa rozhodli využiť na turistickú vychádzku do prírody. Tento rok sme spoznávali chotár našej obce.  Zorganizovali sme prechod cez Riečku a Brestovu do Námestova. Cestou s nadšením pozorovali ohromujúcu prírodu. Urobili sme si prestávku na rozmedzí troch chotárov Oravská  Jasenica, Klin a Námestovo.

• Jesenná turistika

• Počas  prvého školského týždňa podľa zaužívaného zvyku v našej škole venujeme jeden deň jesennej vychádzke, aby sme zaspomínali na letné prázdniny, utužili kolektívne väzby aj kondíciu  a v neposlednom rade sa aj pokochali krásami jesennej prírody.

Počasie bolo prekrásne, prialo nám. Piataci sa vybrali na vyhliadkovú vežu na Brabirke. Šiestaci a siedmaci sa popasovali s výstupom na Pilsko  a ôsmaci s deviatakmi zdolávali trasu okolo Roháčskych plies.

• Školský psychológ

• Dobrý deň, dávame do pozornosti konzultačné hodiny školského psychológa.

Školský psychológ:  Mgr. Katarína Graciková

Konzultačné hodiny: streda 10:00 - 12:00 hod. v nepárny kalendárny týždeň

štvrtok 13:00 - 15:00 hod. v párny kalendárny týždeň

e-mail: skolskypsycholog@zsoravjas.sk

č. t.: 0904 192 264

• Dodatočné prijímanie do výtvarného odboru

• Súkromná základná umelecká škola Fernezová Námestovo oznamuje žiakom Základnej školy s materskou školou M. Hamuljaka v Oravskej Jasenici, že prijíma ešte nových žiakov do výtvarného odboru. Zápis sa uskutoční 11. 9. 2023, t. j. pondelok, v budove ZŠ Or. Jasenica v  triede 2. A na 1. poschodí o 13:00 hodine. Výtvarný odbor sa bude vyučovať v našej základnej škole.

Tešíme sa na Vás.