• 2019_2020

• Činnosť Školského klubu detí pri ZŠ s MŠ

Martina Hamuljaka v Oravskej Jasenici

Hlavnou úlohou ŠKD je poskytovanie výchovy a vzdelávania pre žiakov, zabezpečiť  ich komplexný osobnostný rozvoj, vytvoriť podmienky pre uspokojenie ich záujmov v čase mimo vyučovania a pripraviť ich na vyučovanie.

Výchovnú činnosť vykonávame v týchto oblastiach záujmových činností:

• spoločensko- vedná oblasť,
          • pracovno- technická oblasť,
          • prírodovedno- environmentálna oblasť,
          • esteticko- výchovná oblasť,
          • telovýchovná, zdravotná a športová oblasť,
          • odpočinková oblasť -rekreačná oblasť,
          • príprava na vyučovanie -vzdelávacia oblasť.

Rekreačnou činnosťou rozvíjame u detí športový talent, zmysel pre kolektív. Vedieme ich k pravidelnému pohybu, cvičeniu a relaxácii. V rámci tejto činnosti deti hrajú rôzne pohybové hry, pri ktorých využívame prevažne areál školy. V ŠKD uskutočňujeme aj vychádzky do okolia obce. Tohtoročné jesenné počasie nám umožnilo spoznať jasenický chotár- Klinček, Brehy, Laz, Poľanku, Kapustisko a Havraniu.  Okrem týchto činností sa snažíme v oddychovej a relaxačnej činnosti odstrániť únavu z vyučovania prostredníctvom rôznych zábavných, stolových, tematických hier, relaxácii pri rozprávkach a pod. Vo výchovných činnostiach dbáme na všestranný rozvoj detí. Okrem týchto činností sme v ŠKD stihli počas jesene aj palacinkovú párty, púšťanie šarkana, zber šípok a jesenných plodov a taktiež sme sa naučili urobiť ovocný šalát. Zapojili sme sa aj do súťaže o najkrajšiu jesennú výzdobu a súťažnej Šarkaniády v Kinderlande. V takýchto činnostiach chceme pokračovať aj počas celého roka.

Mgr. Barbora Farská

Mária Trabalíková

Milí rodičia,

od 1. 9. 2019 prechádzame na nový dochádzkový a stravovací systém.

Každé dieťa a každý žiak, ktorý je potenciálnym stravníkom na základe dotácie, bude musieť každý odber jedla označiť asc – čípom. Zároveň tento asc – číp slúži aj na zaznamenávanie dochádzky. V prípade straty asc - čípu je nutné si ho zabezpečiť u ekonomicko– personálneho zamestnanca školy, p. Vojtkuliakovej za poplatok 2 €.

Platbu mesačného príspevku v materskej škole a v školskom klube detí je nutné uhrádzať od 1. 9. 2019 nasledovne:

1.        Bezhotovostne – zadaním trvalého príkazu z Vášho účtu na príjmový účet školy IBAN : SK37 5600 0000 0040 4086 8005 – uskutočňuje sa formou paušálneho preddavku (trvalý príkaz na úhradu obmedzený na čas od septembra do júna) do 15. dňa v mesiaci

Správa pre prijímateľa: meno dieťaťa, resp. meno žiaka. V prípade, že nebude uvedená táto informácia, bude problém identifikovať platbu.

Výška príspevku: 14,00 €/žiaka na základe VZN 1/2019.

1. Bezhotovostne -  cez internetbanking
          2. Poštovou poukážkou  - úhrada príspevku do 15. dňa v mesiaci za daný mesiac.

Uprednostnite možnosť bezhotovostných platieb formou trvalých platobných príkazov, je to pre Vás najjednoduchšia forma úhrady.

Vyúčtovanie prípadných preplatkov sa uskutoční 1 x ročne v mesiaci jún.